Tag "Вилијам Катонивера"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата го прими во аудиенција претседателот на Фиџи

Папата Фрањо на 1 август 2022 година го прими претседателот на Република Фиџи, Вилијам Катонивера.