Tag "Виланова"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата ја прими делегацијата од универзитетот „Виланова“

На 14 април 2018 година, папата Фрањо прими во аудиенција 70 раководители и управители на американскиот универзитет „Виланова“ во Филаделфија кои овие денови се собрани во Рим на средба.