Tag "Виктор Димовски"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов: Молам апостолската посета на папата Фрањо да биде дар на милоста и настан на верата

За неполни две недели папата Фрањо доаѓа во официјална посета на Македонија и по тој повод на прес конференција зборуваа бискупот Стојанов, премиерот Заев и државниот секретар во МНР, Виктор

Вести Македонија

Бискупот Стојанов и државниот секретар на МНР Димовски одржаа прес конференција по повод посетата на Папата

По повод посетата на папата Фрањо на Македонија, бискупот Стојанов заедно со државниот секретар Виктор Димовски одржа прес конференција