Tag "Велетри"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

На Велики Четврток Папата ќе служи во затворот Велетри

Канцеларијата за печат при Светиот Престол во среда 3 април 2019 година објави дека на Велики Четврток, 18 април, папата Фрањо ќе го посети затворот Велетри, недалеку од Рим и

Ватикан

Папата одговори на писмо од затворениците од градот Велетри

Бискупот Албано Марсело Семераро на 5 април служеше света Литургија во подрачниот затвор во градот Велетри, Италија.