Tag "Вартоломеј I екуменски патријарх Фотографија: Папата и екуменскиот патријарх Вартоломеј I"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата упати писмо до екуменскиот патријарх за моштите на свети Петар

Во писмото кое го испрати до екуменскиот цариградски патријарх Вартоломеј I, папата Фрањо објасни зошто му подари неколку делчиња од моштите на свети Петар.