Tag "Британија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Честитки од Папата до кралицата Елизабета за 70-годишното владеење

Папата Фрањо упати честитка до британската кралица Елизабета по повод платинестиот јубилеј и 96. роденден, во која ги ветува неговите молитви за просперитет и мир. Светиот Отец уште во март