Tag "Брегот на Слонова Коска"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата во аудиенција го прими претседателот на Брегот на Слонова Коска

Папата Фрањо во сабота 17 септември 2022 година го прими во аудиенција во Апостолската палата претседателот на Брегот на Слонова Коска, Алесан Уатара. Меѓу темите на разговор беше и процесот

Ватикан Вести

Папата моли за настраданите во Филипините и Романија

По завршувањето на молитвата Ангел Господов во недела 15 ноември 2020 година, папата Фрањо повика на молитва за поплавите во Филипините, како и за жртвите од пожарот во болницата во