Tag "Бразил претседател"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата го прими претседателот на Бразил, Луис Инасио Лула да Силва

Папата Фрањо го прими претседателот на Бразил Луис Инасио Лула на аудиенција во Ватикан. Ова е прва аудиенција по реизборот на Лула за претседател во 2022 година.