Tag "божиќна Литургија"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов служеше Божиќна света Литургија во Скопската катедрала

Во четврток 24 декември 2020 година Полноќната света Литургија во Катедралата Пресвето Срце Исусово – Скопје ја предводеше Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс. д-р Киро Стојанов. На

Вести Македонија

Божиќна Литургија во Домот за стари лица „Жана“ – Неготино

На 27 декември 2017 година во Домот за нега на стари лица „Жана“ – Неготино о. Димитар Ташев