Tag "Блажена Дева Марија од Бројаницата"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата повторно повика на секојдевна молитва на Бројаницата во октомври

На денешен ден на празникот Блажена Дева Марија од Бројаницата, папата Фрањо ги поздрави верниците собрани во светилиштето во Помпеја, каде кардинал Марио Зенари, Апостолски нунциј во Сирија ја предводеше