Tag "бискуп Киро Стојанов"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов служеше полноќна Миса во Скопската катедрала

Во недела, 24 декември 2017 година свечената полноќна света Миса, во катедралата Пресвето Срце Исусово

Македонија

Прославен патрониот празник на катедралата во Струмица

Со света архиерејска Литургија во петок 28 август 2015 година предводена од Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов во Катедралната црква „Успение на Пресвета Богородица“ во Струмица е прославен патрониот празник

Македонија

Прославен патрониот празник „Успение на Пресвета Богородица” во Нова Маала

Во приквечерието на патрониот празник, 27 август 2015 година во црквата Успение на Пресвета Богородица – Нова Маала се служеше архиерејска света Литургија,