Tag "Анкара"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата упати телеграма со сочувство до Владимир Путин

На 19 декември 2016 година во главниот град на Турција е извршен атентат на рускиот

Ватикан

Папата моли за жртвите од нападите во Анкара и Брегот на Слоновата Коска

Меѓу жртвите од терористичкиот напад на Брегот на Слонова Коска се наоѓа и македонската државјанка Анита Андреевска. Папата Фрањо испрати телеграми со сочувство,