Archive

Врати се на почетна
Вести Македонија

На гробиштата Бутел бискупот Стојанов служеше света Литургија за покојните

На Градските гробишта Бутел во Скопје, на празникот на Сите Светии, 1 ноември 2020 година, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов служеше света Литургија. На

Вера Сведоштва

Прочитајте го писмото на 107 годишната жена од Ирска за борбата против стресот од Ковид-19

Губејќи го сопругот, ќерките близначки и многу пријатели Ненси Стеварт ги цени животните предизвици.