Archive

Врати се на почетна
Ватикан

Папата: Доброто секогаш победува

Доброто секогаш победува дури и ако на момент може да изгледа послабо или сокриено – рече папата Фрањо на славењето на првата Вечерна за празникот Марија Богородица

Ватикан

Папата: Да размислуваме за Детето Исус

На последната овогодишна аудиенција на плоштадот Свети Петар Светиот Отец во катехезата зборуваше за Детето Исус.

Ватикан Вести

Папата на твитер за благодарност до Господ за изминатата година

Во твитер пораката од 31 декември 2016 година папата Фрањо повикува на размислување