Се преземаат чекори за посетата на Папата во Мексико

Планот за патувањето на папата Фрањо во Мексико започнува да се конкретизира – рече директорот на Канцеларијата за печат при Светиот Престол, о. Федерико Ломбарди.

Светиот Отец, како што добро знаеме со оглед дека самиот повеќе пати кажа, сака да го посети Мексико. Патувањето се планира за наредната година и во врска со тоа се преземаат конкретни чекори – потврди гласноговорникот на Светиот Престол.

РВ/го*ко

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма на умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк
Категорија: Ватикан

За авторот