Папата ќе ја посети Градската управа на Рим

Папата ќе ја посети Градската управа на Рим

Папата Фрањо на 26 март 2019 година ќе ја посети Римската градска управа, соопшти привремениот директор на Канцеларијата за печат при Светиот Престол, Алесандро Џизоти.

Прифаќајќи ја поканата која му ја упати римскиот градоначалник, папата Фрањо во вторник 26 февруари 2019 година ќе ја посети Римската градска управа и таму ќе се сретне со членовите на градскиот совет, изјаво Алескандро Џизоти, гласноговорник на Светиот Престол

к.мк/Фото: Викикедија

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот