Папата: Радост за присуството на Осерваторе Романо во Аргентина

Папата: Радост за присуството на Осерваторе Романо во Аргентина

Со радост го поздравувам новото присуство на весникот Осерваторе Романо во Аргентина – стои во пораката која папата Фрањо своерачно ја напиша по повод отворањето на аргентинско издание на Осерваторе Романо, чиј главен уредник е протестанскиот библичар Марсело Фигуероа.

Преку дневниот весник на Светиот Престол може директно да се знае што работи Папата– стои во пораката на папата Фрањо. Светиот Отец ги благословува оние кои работат на овој проект во служба на Царството Божјо и им порачува на читателите да не заборават да се молат за него.

РВ/к.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот