Најава: Свечена Архиерејска Литургија во Сарај по повод патрониот празник Свети великомаченик Димитриј

Најава: Свечена Архиерејска Литургија во Сарај по повод патрониот празник Свети великомаченик Димитриј

По повод патрониот празник на парохијата „Свети великомаченик Димитриј“ – Сарај, во среда на 8 ноември 2023 година со почеток во 10 часот во парохиската црква ќе се служи свечена Архиерејска Света Литургија предводена од Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов во сослужение со свештениците од Струмичко – скопската епархија и Скопската бискупија.

к.мк

 

Категорија: Вести, Македонија

За авторот