Најава: Свечена архиерејска Литургија во Сарај по повод патрониот празник Свети великомаченик Димитриј

Најава: Свечена архиерејска Литургија во Сарај по повод патрониот празник Свети великомаченик Димитриј

По повод патрониот празник на парохијата „Свети великомаченик Димитриј“ – Сарај, во понеделник на 08 ноември 2021 година со почеток во 10.30 часот во парохиската црква ќе се служи свечена Архиерејска Света Литургија предводена од Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов во сослужение со свештениците од Струмичко – скопската епархија.

Ватикан њуз/к.м

Категорија: Вести, Македонија

За авторот