Најава: Света Литургија по повод празникот Света Мајка Тереза

Најава: Света Литургија по повод празникот Света Мајка Тереза

Празникот на Света Мајка Тереза во нејзината родна бискупија ќе се одбележи во понеделник 5 септември 2022 година со света Литургија во катедралата „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје со почеток во 18.00 часот.

Светата Литургија ќе ја предводи Н.В.П. монс. Роко Гласновиќ бискуп дубровнички во сослужение со домашниот ординариј Н.В.П. монс. д-р. Киро Стојанов и Н.В.П монс. д-р. Петар Палиќ бискуп мостарско – дувањски и апостолски администратор требињско – мркански.

к.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот