Најава: Промоција на книгата „Божјото име е милосрдие“ и монографијата „Црква во пресрет“

Најава: Промоција на книгата „Божјото име е милосрдие“ и монографијата „Црква во пресрет“

На 12 ноември 2016 година во салата на црквата „Раѓање на Свети Иван Крстител“ – Струмица со почеток во 18.00 часот ќе се одржи промоција на книгата „Божјото име е милосрдие“, разговор на Андреа Торниели со папата Фрањо и монографијата „Во пресрет на Црквата“, издадена по повод посетата на Македонија од страна на Ватиканскиот државен секретар, кардинал Пиетро Паролин.

Промотори ќе бидат проф. Иван Котев и Владимир Ефтимов, водител Ѓорги Калајџиев, а музичкиот дел ќе биде во изведба на Благица Калева и Трајче Георгиев во придружба со клавијатура на Ѓорге Ристов.

к.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма на умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот