Најава: Епископот Стојанов на празникот Свети Атанасиј ќе служи во Петралници

Најава: Епископот Стојанов на празникот Свети Атанасиј ќе служи во Петралници

На празникот Свети Атанасиј Велики, вторник 31 јануари 2023 година, со почеток во 9.00 часот Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко  – скопски епарх ќе сужи света архиерејска Литургија во црквата „Свети Кирил и Методиј “ во Петралинци.

Од светата Литургија Радио Марија ќе врши директен пренос.

к.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот