Духовден во Скопје

Духовден во Скопје

На празникот Духовден, 20 мај 2018 свечената Миса во скопската катедралата Пресвето Срце Исусово во Скопје.ја предводеше Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх монс. д-р Киро Стојанов.

За време на Евхаристиското славење бискупот Стојанов ја подели Светата Тајна Крштение на возрасните приправници, а едно лице влезе во полно заедништво со Црквата и подели Прва света Причест.

На крајот од Евхаристиското славење во знак на благодарност кон бискупот за неговата татковска близина и зборови децата му подарија букет цвеќе.

к.мк

Таг: Прва причест во Скопје

Клучни зборови: монс. Стојанов, Скопје, Пресвето Срце Исусово, Прва Причест

Категорија: Вести, Македонија

За авторот