Бискупот Стојанов ќе служи Божиќна света Миса во Скопската катедрала

Бискупот Стојанов ќе служи Божиќна света Миса во Скопската катедрала

По повод празникот Рождество Христово, според грегоријанскиот календар, во петок 24 декември 2021 година со почеток во 21.00 часот, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс, Киро Стојанов ќе служи Божиќна света Миса во катедралната црква „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје.

Од Божиќната света Миса директен пренос ќе врши Радио Марија на фреквенцијата 106,5 MHz за Струмица и на интернет страницата wwww.radiomarija.mk, преносот ќе може да се следи и на Македонската телевизија.

Ватикан њуз/к.мк

 

Категорија: Вести, Македонија

За авторот