Tag "Флорида"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се моли за жртвите од ураганот Иан и трагедијата на стадионот во Маланг

Папата во своето пладневно обраќање ја изрази својата близина со жителите на Куба и Флорида кои беа погодени од силен ураган. Покрај тоа, се моли и за оние кои ги

Ватикан Вести

Папата: Длабоко сум нажален од веста за трагичното пукање во Флорида

Во телеграмата до архиепископот на Мајами, монс. Томас Венски, папата Фрањо ја изразува „својата духовна близина до сите оние кои се погодени од трагичното пукање“ во гимназијата “Маџори Стоунман Даглас“