Tag "Тагле"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо ја отвори кампањата на Каритас „Сподели патување“

Папата Фрањо за време на Генералната аудиенција во среда 27 септември 2017 година ја отвори глобалната

Вести Сведоштва Свет

Мис Универзум подарила луксузни подароци на филипинскиот Каритас

„Да делиме едни со други. Да делиме не очекувајќи ништо за возврат,“ рече филипинката Мис Универзум.