Tag "Сиера Леоне"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Сочувство од Папата за жртвите во Сиера Леоне

Папата Фрањо е длабоко ожалостен заради последиците од свлечиштето на земјата во Сиера Леоне

Ватикан Вести

Молитвата на Папата за настраданите во поплавите во Сиера Леоне

По молитвата Ангел Господов, Папата ја упати својата молитва до Марија Царица на мирот која