Tag "ретки болести"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Борете се никој да не биде дискриминиран од здравствените услуги

На средбата со делегацијата на Италијанската федерација на пациенти со ретки болести (UNIAMO), папата Фрањо ги охрабри членовите да продолжат да се залагаат за подобар квалитет на грижа и интеграција

Ватикан Вести

Папата Фрањо упати апел по повод Светскиот ден на ретки болести

На 28 февруари 2021 година по завршувањето на молитвата Ангел Господов, Папата упати апел по повод Светскиот ден на ретки болести

Ватикан Вести

Папата: Љубовта знае како да го најде доброто

Секогаш ми е мило да се сретнам со здруженија кои ги истражуваат ретките болести и настојуваат да бидат солидарни со заболените од тие болести – рече папата Фрањо на родителите