Tag "Остија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Исус сака да ги сруши ѕидовите на рамнодушноста

На 3 јуни папата Фрањо ја предводеше светата Литургија за празникот на Телото и Крвта Христови во Остија близу до Рим. На крајот од светата Литургија се одржа процесија со

Ватикан Вести

Папата ги изненади жителите на Остија

Во петок попладне, 19 мај 2017 година папата Фрањо се погрижи за изненадување,