Tag "монс. Циримотиќ"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Годишнина од смртта на монсињор Антун Циримотиќ

Во четврток 28 октомври 2021 година во Катедралната црква „Пресвето Срце Исусово“ – Скопје  монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх служеше света Литурија по повод