Archive

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се сретна со епископите од Бангладеш

Колку е добро да се биде заедно! Му благодарам на кардинал Петрик (Д’Розарио)

Ватикан Вести

Папата ракоположи 16 свештеници во Дака

Папата Фрањо на 1 декември, утрото според локално време за време на светата Литургија

Ватикан Вести

Папата го пофали Бангладеш заради прифаќањето на бегалците

Папата Фрањо за време на средбата со преставниците на власта, цивилното

Ватикан Вести

Папата Фрањо пристигна во Бангладеш

Папата Фрањо ја заврши својата посета на Мјанмар и замина со авион за Дака, главниот град на Бангладеш, каде што пристигна на 30 ноември 2017 година околу 10.00 часот според

Вести

Папата до младите во Мјанмар: Не плашете се да верувате

Не плашете се да верувате во пораката на Божјото милосрдие

Вера Духовност

Ајде да постиме во петок

Христијаните се должни да постат во петок во текот на целата годината,