Папата преку Твитер ја испрати и првата фотографија

Преку својот Твитер профил папата Фрањо по прв пат испрати и една фотографија. Таа покажува две боси ирачки девојчиња, кои се фотографирани во прифатилиште за бегалци. Во петок, 5 септември, Папата од својот профил ја прати и следната порака: „Се молам секој ден за сите луѓе во Ирак, кои се погодени од страдања. Молете со мене“.

РВ/го*ко

Категорија: Ватикан

За авторот