Најава: Епископот Стојанов ќе служи света архиерејска Литургија по повод Светскиот ден на болни

Најава: Епископот Стојанов ќе служи света архиерејска Литургија по повод Светскиот ден на болни

Неговото Високопреосвештенство, монс. д – р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх по повод Светскиот ден на болни ќе служи света архиерејска Литугија во Катедралната црква „Упсение на Пресвета Богородица“ во Струмица во недела 10 феврруари 2019 година, со почеток во 10.30 часот.

к.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот