Tag "Јужноафриканската република"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се помоли за жртвите од пожарите во Јужноафриканската република

На крајот од Генералната аудиенција во среда, 6 септември, папата Фрањо им се обрати на верниците и ја изрази својата блзина со сите погодени од смртоносниот пожар во зграда во