Tag "Јубилеј на ѓакони"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата до ѓаконите: Служете надминувајќи го распоредот

Кој го навестува Исуса повикан е да служи, а кој служи го навестува Исуса. Не може да се одвојат „апостол“ од „служител“ – истакна папата Фрањо на светата Литургија која