Tag "Јеорним II"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Средбата на папата Фрањо и Јероним II

Папата во попладневните часови на првиот ден од престојот во Грција се сретна со Неговото Блаженство Јероним II архиепископ на Атина и на цела Грција примас на Грчката православна Црква.