Tag "Хегер"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата и словачкиот премиер Хегер разговараа за војната во Украина

Папата Фрањо во понеделник 14 март 2022 година го прими словачкиот премиер Едуард Хегер на аудиенција и разговараа за помошта која земјата ја дава на украинските бегалци кои бегаат од