Tag "Стево Пендаровски"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Честитка од претседателот Пендаровски до бискупот Стојанов

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Христовото Раѓање – Божиќ, упати честитка до д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко-скопски епарх и до сите верници кои го прославуваат