Tag "скијачи"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата се сретна со австриските скијачи

Пред Генералната аудиенција во среда 20 април, папата Фрањо во Ватикан ги прими претставниците на на Австрискиот скијачки сојуз.