Tag "Светски ден за борба против прирдоните катастрофи"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата упати апел за мир во светот и заштита на создаденото

Папата Фрањо пред крајот на Генералната аудиенција во среда 11 октомври упати апел за заштита