Tag "Свети Атанасиј Велики"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Најава: Епископот Стојанов на празникот Свети Атанасиј ќе служи во Петралници

На празникот Свети Атанасиј Велики, вторник 31 јануари 2023 година, со почеток во 9.00 часот Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко  – скопски епарх ќе сужи света