Tag "Пјонгјанг"

Врати се на почетна
Вести Свет

Јужнокорејскиот кардинал го посвети Пјонгјанг на Пресвета Богородица Фатимска

Главниот град на Северна Кореја е посветен на Пресвета Богородица Фатимска, 75 години по завршувањето на јапонското владеење и 70 години од почетокот на Корејската војна.