Tag "прoповед"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Света Марта: Во срце имајте ги оние кои ве придружуваат во животот

На светата Литургија која папата Фрањо ја служеше во капелата на домот Света марта во петок 14 февруари 2020 година, ги поттикна верниците да мислат на оние кои секој ден