Tag "протоереј ставрофор Кирко Велински"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Средба на надбискупот Баришиќ и протоереј Кирко Велински

За време на посетата на Сплит, протоереј ставрофор Кирко Велински парохиски свештеник на Македонската православна црква во Хрватска, во четртокот на 21 февруари се сретна со сплитско- макарски надбискуп Марин