Tag "пристаниште"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата повторно моли за жртвите од експлозијата во бејрутското пристаниште

Папата Фрањо повторно повика на молитва за жртвите од разорната експлозија во пристаништето Бејрут, Либан, неколку дена пред третата годишнина од катастрофата. Папата моли нацијата да ја надмине сегашната криза