Tag "Прилеп"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Најава: Бискупот Стојанов во Прилеп ќе служи света Литургија за татковината

Во петок, 8 септември 2023 година, денот кога Република Македонија го прославува празникот на државноста и независноста, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Стојанов ќе служи света Литургија