Tag "префекти на Италијанската Република"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Без интеграција на мигрантите се јавуваат опасности

Папата Фрањо во понеделник 11 декември 2023 година во аудиенција ги прими префектите на Италијанската Република и истакна дека е важно да се примат, следат, промовираат и интегрираат луѓето кои