Tag "претриемачи"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до француските претприемачи: Луѓето се вредноста на работата, а не машините

Во пораката што папата Фрањо ја испрати во понеделник 28 августи 2023 година до лидерите на француските компании, собрани во Париз, а која ја прочита бискупот од Нантер, монсињор Матие