Tag "Пресвета Богородица на чудата од Какупе"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата го благослови Парагвај, земја посветена на Дева од Какупе

Папата Фрањо изминатите денови на парагвајскиот народ и локалната Црква им порача дека го цени нивниот чин на преданост кон Блажена Дева Марија, на која, како и во многу други