Tag "почесени папа Бенедикт XVI"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо му го честиташе Божиќ на почесниот папа Бенедикт XVI

На 23 декември 2016 година попладне Светиот Отец го посети манастирот „Mater Ecclesiae“ кој се наоѓа